O mne

FELTECO

Už keď som bola malá, stále som niečo vymýšľala a skúšala: raz maľovať, tvoriť z hliny, neskôr štrikovať či maľovať na hodváb. Pred pár rokmi som potrebovala vyrobiť bábku černokňažníka Merlina. Starostlivo som si premyslela, aké materiály použijem, ale na vlasy a bradu som nemala nič vhodné. Vata sa mi zdala byť veľmi tvrdá, nepoddajná a klasická vlna presne nevystihovala to, čo som potrebovala.

  Náhodou som v jednom obchode natrafila na malý balíček s bielou česanou vlnou. Bolo to presne to, čo som potrebovala: vlna mäkučká ako perie, ľahká a pritom tvárna. Čo to je za vlnu? Na balíčku bolo uvedené, že je to vlna na plstenie. Plstenie? A to je čo? Začala som pátrať na internete a to, čo som objavila, ma fascinovalo. Plstenie mi do života prinieslo úplne novú vášeň. Tvorivú, silnú, strhujúcu, ktorú niekedy nedokážem ani ovládať. Jej výsledkom sú plstené kabelky, oblečenie detské a dámske, šály, pašmíny, čiapky, klobúky, hračky a interiérové doplnky. Veci z najušľachtilejších materiálov, aké nám príroda poskytuje: prírodnej vlny, čipiek a najjemnejších hodvábov, aké ste kedy držali v ruke. 

Dnes, vo svete plnom fejkov, vám prinášam plstené originály. Ak patríte k ľuďom, ktorí sa chcú odlíšiť a ručná originálna práca má pre vás hodnotu, ste u mňa vítaní. Vojdite prosím a zoznámte sa s mojimi prácami.

 

 

"Je na vás, aby ste stvorili svoj štýl, ak sa chcete odlíšiť od ostatných a vyniknúť."

 

Martina Kazičková

Majiteľka Felteco


HAND MADE

Moje produkty sú 100% hand-made. Používam techniku mokrého plstenia. Do produktov vkladám lásku a svoje nadšenie. Dúfam, že si moje produkty užijete naplno.

VYSOKO KVALITNÉ MATERIÁLY

Používam iba kvalitné materiály, ktoré vydržia takmer všetko. Využívame širokú paletu materiálov, ktoré sa budú hodiť k vášmu štýlu: či už ide o 100% ovčiu vlnu, 100% hodváb, alpaku, kašmír, korálky a najrôznejšie polodrahokamy.

ECO-FRIENDLY

Starám sa o prírodu a prostredie, v ktorom žijem a tvorím. Preto používam eco-friendly materiály a postupy. Pri nosení produktov od Felteco môžete cítiť dotyk prírody. Doprajte si ho.

Farby

125

Farby hodvábu

75

Materiály

54

Materiály z krajín

31